A-TB500-TO02
Assmann WSW Components
Prodotto No:
A-TB500-TO02
Descrizione:
TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Guida per l'utente
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Screw Thread M2.5
Contact Material - Plating Brass
Positions Per Level 2
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 16-26 AWG
Number of Levels 1
Series A-TB500
Voltage 300 V
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating -
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 10 A