A-TB500-VK07
Assmann WSW Components
Prodotto No:
A-TB500-VK07
Descrizione:
TERM BLOCK HDR 7POS 45DEG 5MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.571" (14.50mm)
Contact Tail Length 0.161" (4.10mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 45°
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish -
Number of Levels 1
Current - UL 15 A
Screw Size -
Mfr Assmann WSW Components
Plug Wire Entry -
Contact Material Brass
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Positions Per Level 7
Number of Positions 7
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series -
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)