A-TB508-T907
Assmann WSW Components
Prodotto No:
A-TB508-T907
Descrizione:
TERM BLK 7POS TOP ENT 5.08MM PCB
Guida per l'utente
Wire Termination Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2.6
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 7
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.36 Nm (3.2 Lb-In)
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Board Edge, Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-24 AWG
Number of Levels 1
Series A-TB508
Voltage 300 V
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Vertical with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 15 A