A-TB508-TJ04D
Assmann WSW Components
Prodotto No:
A-TB508-TJ04D
Descrizione:
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.594" (15.09mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Screw Size M3
Mfr Assmann WSW Components
Plug Wire Entry 180°
Contact Material Phosphor Bronze
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 4
Number of Positions 4
Torque - Screw 0.56 Nm (5.0 Lb-In)
Termination Style Screw
Color Green
Wire Strip Length 7-8mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series -
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)