A-TB508-TP19
Assmann WSW Components
Prodotto No:
A-TB508-TP19
Descrizione:
TERM BLK 19POS 45DEG 5.08MM PCB
Guida per l'utente
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -33°C ~ 120°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Nickel Plated
Positions Per Level 19
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Color -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-22 AWG
Number of Levels 1
Series A-TB508
Voltage 300 V
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Clamp Material - Plating -
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 10 A