A-TB508-TU04
Assmann WSW Components
Prodotto No:
A-TB508-TU04
Descrizione:
TERM BLK 4P SIDE ENT 5.08MM PCB
Guida per l'utente
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M3
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 4
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Number of Levels 1
Series A-TB508
Voltage 300 V
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Brass - Nickel Plated
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 20 A