A104208R26
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
A104208R26
Descrizione:
CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.325"
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 14-22 AWG
Bottom Termination Wire Wrap
Series Magnum® A1000
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Eaton - Electronics Division
Pitch 0.325" (8.26mm)