A11ASQ24VDC1.2
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A11ASQ24VDC1.2
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 24V
In magazzino : 325
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 1.2W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 50 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 480 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A1
Operate Time 10 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC