A151M15X7RH5TAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
A151M15X7RH5TAA
Descrizione:
CAP CER 150PF 100V X7R AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Capacitance 150 pF