A1635-2R5475
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
A1635-2R5475
Descrizione:
CAP 4.7F -20% +80% 2.5V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.496" (38.00mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.650" Dia (16.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 1kHz
Series A
Package / Case Radial, Can
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 4.7 F