Hoffman Enclosures, Inc.
Prodotto No:
A16H1206SSLP
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
JUNCTION BOX S STEEL 16"L X 12"W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1378.4975
$1378.4975
5
$1353.8792
$6769.396
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Area (L x W) | 192in² (1239cm²) |
| Color | Natural |
| Material | Metal, Stainless Steel |
| Size / Dimension | 15.984" L x 12.008" W (406.00mm x 305.00mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Weight | 22 lbs (10 kg) |
| Ratings | IP66, NEMA 3,3R,4,4X,12,13, UL-508A |
| Design | Cover Included |
| Thickness | 14 Gauge |
| Series | - |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Junction Box |
| Mfr | Hoffman Enclosures, Inc. |
| Features | Sealing Gasket, Wall Mount |
| Height | 5.984" (152.00mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | A16H1206 |