A21CSQ12VDC1.9D
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A21CSQ12VDC1.9D
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.9W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 158.3 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 75.8 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A2
Operate Time 7 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 8.4 VDC