A22-TG-10M
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
A22-TG-10M
Descrizione:
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 5,000,000 Cycles
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series A22
Voltage Rating - DC 24 V
Type Standard
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 110 V