A22RK-2M-10
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
A22RK-2M-10
Descrizione:
SWITCH KEYLCK 2POS SPST 10A 120V
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Key Removable Positions All
Number of Positions 2
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Flat Key
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Contact Finish -
Depth Behind Flange 46.80mm
Angle of Throw 90°
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount
Mechanical Life 300,000 Cycles
Product Status Obsolete
Series A22RK
Switch Function Off-On
Contact Timing Not Specified
Voltage Rating - AC 120 V