A22RL-TW-T2-10A
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
A22RL-TW-T2-10A
Descrizione:
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, White
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 300,000 Cycles
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 220 VAC
Series A22RL
Type Standard, Illuminated
Switch Function Off-On
Voltage Rating - AC 120 V