A22W-2AA-T2-10
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
A22W-2AA-T2-10
Descrizione:
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Blue
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Number of Positions 2
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Approval Agency CE, cUR, UR
Depth Behind Flange 54.70mm
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 220 VAC
Series A22W
Type Standard
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 110 V