A272J20C0GF5TAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
A272J20C0GF5TAA
Descrizione:
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series A
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2700 pF