A2H1ASQ12VDC1.6
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A2H1ASQ12VDC1.6
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 50A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 133.3 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 90 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A2H
Operate Time 10 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 7.8 VDC