Casa / Automotive Relays / A2H1CSQ12VDC1.6R
minImg
A2H1CSQ12VDC1.6R
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A2H1CSQ12VDC1.6R
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 50A 12V
In magazzino : 321
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 150 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 80 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A2
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7.8 VDC