Casa / Automotive Relays / A2HF1CCQ12VDC1.6R
minImg
A2HF1CCQ12VDC1.6R
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A2HF1CCQ12VDC1.6R
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 50A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 150 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 80 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A2H
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 7.8 VDC