Casa / Automotive Relays / A2HM1ACQ12VDC1.6R
minImg
A2HM1ACQ12VDC1.6R
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A2HM1ACQ12VDC1.6R
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 50A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 150 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 80 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A2H
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 7.8 VDC