Casa / Automotive Relays / A2KM1CSP12VDC1.6R
minImg
A2KM1CSP12VDC1.6R
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A2KM1CSP12VDC1.6R
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 120A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 60 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 133.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 90 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A2K
Operate Time 15 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7.8 VDC