A2S1ASQ48VDC1.6
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A2S1ASQ48VDC1.6
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 48V
In magazzino : 154
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series A2
Operate Time 7 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 48VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 33.6 VDC