Casa / Automotive Relays / A2S1CSQ24VDC1.6R
minImg
A2S1CSQ24VDC1.6R
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A2S1CSQ24VDC1.6R
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 24V
In magazzino : 4422
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.6W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 66.7 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 360 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC