Casa / Automotive Relays / A2S1CSQ48VDC1.9R
minImg
A2S1CSQ48VDC1.9R
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A2S1CSQ48VDC1.9R
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 48V
In magazzino : 320
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.9W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 39.6 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 1.212 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 48VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 33.6 VDC