A31CSQ12VDC2D
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A31CSQ12VDC2D
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 80A 12V
In magazzino : 116
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 75VDC - Max
Contact Rating (Current) 80 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 150 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 80 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A3
Operate Time 7 ms
Mfr CIT Relay and Switch
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC