A3CCG-6006M
TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
A3CCG-6006M
Descrizione:
IDC CABLE- AKC60G/ AE60M / AKC60
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 60
Color Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series -
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")