A3F1CCQ12VDC2
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
A3F1CCQ12VDC2
Descrizione:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 80A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Coil Power 1.8W
Switching Voltage 75VDC - Max
Termination Style Quick Connect - Multiple Sizes
Contact Rating (Current) 80 A
Coil Current 150 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 80 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series A3
Operate Time 7 ms
Contact Material Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Mfr CIT Relay and Switch
Coil Voltage 12VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 8.4 VDC