A3SA-90D1-24SPW
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
A3SA-90D1-24SPW
Descrizione:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, White
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Ingress Protection IP00
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Square, Button
Panel Cutout Dimensions Square - 16.20mm x 16.20mm
Current Rating (Amps) 3A (AC), 2A (DC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC/DC
Series A3S
Voltage Rating - DC 30 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V