A700D187M004ATE015
KEMET
Prodotto No:
A700D187M004ATE015
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP ALUM POLY 180UF 20% 4V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm
Ratings -
Series AO-Cap A700
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 4.1 A @ 100 kHz
Mfr KEMET
Capacitance 180 µF