AA05E-048L-120D
Artesyn Embedded Power
Prodotto No:
AA05E-048L-120D
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-12V 5W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (32.2mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 200mA, 200mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series AA05E (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module (600 mil, 10 Leads)
Efficiency 85%