AA2010FK-0727RL
YAGEO
Prodotto No:
AA2010FK-0727RL
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
2010
Descrizione:
RES SMD 27 OHM 1% 3/4W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 27 Ohms
Series AA
Power (Watts) 0.75W, 3/4W