ABC120-1T30L
Bel Power Solutions
Prodotto No:
ABC120-1T30L
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 30V 100/120W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 30V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.18" H (76.2mm x 50.8mm x 30.1mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.33 A
Series ABC120 (120W)
Power (Watts) 100W (120W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 91%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC