ABC201-1T30G
Bel Power Solutions
Prodotto No:
ABC201-1T30G
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 30V 160/200W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 30V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.33 A
Series ABC201 (200W)
Power (Watts) 160W (200W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency -
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC