ABC350-1030L
Bel Power Solutions
Prodotto No:
ABC350-1030L
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 30V 200W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 30V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.00" H (127.0mm x 76.2mm x 25.4mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.67 A
Series ABC350 (350W)
Power (Watts) 200W (350W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 93%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC