ABC40-3000G
Bel Power Solutions
Prodotto No:
ABC40-3000G
Descrizione:
AC/DC CNVT 5.2V 12.5V -12.8V 40W
Guida per l'utente
Product Status Not For New Designs
Efficiency 85%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12.5V
Voltage - Output 3 -12.8V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5.2V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 2 A
Current - Output 1 6 A
Series ABC40 (40W)
Power (Watts) 40W
Type Open Frame
Current - Output 3 500 mA