ABC450-1T24G
Bel Power Solutions
Prodotto No:
ABC450-1T24G
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 295/450W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.50" L x 4.00" W x 1.61" H (165.1mm x 101.6mm x 41.0mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.3 A
Series ABC450 (450W)
Power (Watts) 295W (450W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 88%
Mfr Bel Power Solutions
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC