ABC550-1T12
Bel Power Solutions
Prodotto No:
ABC550-1T12
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 12V 150/550W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 9.17 A
Series ABC550 (550W)
Power (Watts) 150W (550W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 90%
Mfr Bel Power Solutions
Features DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC