ABC601-1T48-S
Bel Power Solutions
Prodotto No:
ABC601-1T48-S
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 600W
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 170 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.11" L x 4.21" W x 1.61" H (206.0mm x 107.0mm x 41.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.5 A
Series ABC601 (600W)
Power (Watts) 600W