ABD110NUY
IDEC
Prodotto No:
ABD110NUY
Produttore:
IDEC
Descrizione:
30MM MOM 40MM MUSH 1NO YEL
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 30.50mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC), 8A (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 5,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series TWND
Voltage Rating - DC 24 V
Type Standard
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 110 V