ABE1000-1T24
Bel Power Solutions
Prodotto No:
ABE1000-1T24
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 1000W
Guida per l'utente
Product Status Not For New Designs
Efficiency 93%
Mfr Bel Power Solutions
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, NEMKO
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.51" L x 5.00" W x 1.61" H (241.6mm x 127.0mm x 41.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 41.66 A
Series ABE1000 (1000W)
Power (Watts) 1000W