AC0201FR-0716K2L
YAGEO
Prodotto No:
AC0201FR-0716K2L
Descrizione:
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/20W 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 16.2 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.05W, 1/20W