ACB62DLRH
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
ACB62DLRH
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FML 124POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 124
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 62
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)