ACC65HETN
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
ACC65HETN
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 65POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 1
Number of Positions 65
Color -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Single
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)