Casa / TVS Diodes / ACPDQC2V5U-HF
minImg
ACPDQC2V5U-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
ACPDQC2V5U-HF
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
0402C/SOD-923F
Descrizione:
AUTOMOTIVE DIODE ESD 2.5VWM 7VC
In magazzino : 9999
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 5000
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 90pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 165W
Product Status Active
Supplier Device Package 0402C/SOD-923F
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15V
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 2.5V (Max)