Casa / TVS Diodes / ACPDZC12V0CHT-HF
minImg
ACPDZC12V0CHT-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
ACPDZC12V0CHT-HF
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
0201/DFN0603
Descrizione:
AUTOMOTIVE DIODE ESD 12VWM 17VC
In magazzino : 9000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 10pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 12.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 160W
Product Status Active
Supplier Device Package 0201/DFN0603
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 20V
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)