ADA1000F-36-CW
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
ADA1000F-36-CW
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 36V 594W
Product Status Active
Efficiency 89%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.02" L x 5.00" W x 2.95" H (280.0mm x 127.0mm x 75.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 16.5 A
Series ADA (1000W)
Power (Watts) 594W (1008W Forced Air)