ADA4610-2ARZ
Analog Devices Inc.
Prodotto No:
ADA4610-2ARZ
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC
Guida per l'utente
Voltage - Supply Span (Max) 30 V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Rail-to-Rail
-3db Bandwidth 9.5 MHz
Slew Rate 61V/µs
Gain Bandwidth Product 16.3 MHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 1.6mA (x2 Channels)
Current - Input Bias 5 pA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Voltage - Input Offset 400 µV
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 10 V
Mfr Analog Devices Inc.
Number of Circuits 2
Package Tube
Amplifier Type J-FET
Current - Output / Channel 79 mA