ADA600F-24-FW
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
ADA600F-24-FW
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 360W
Product Status Active
Efficiency 86%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.68" L x 5.00" W x 2.56" H (195.0mm x 127.0mm x 65.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 15 A
Series ADA (600W)
Power (Watts) 360W (600W Forced Air)