ADA750F-30-W
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
ADA750F-30-W
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 30V 450W
Product Status Active
Efficiency 88%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 30V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.91" L x 5.00" W x 2.76" H (175.5mm x 127.0mm x 70.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 15 A
Series ADA (750W)
Power (Watts) 450W (735W Forced Air)